|
|
Niebieskie migdały

Niebieskie migdały

czyli wesele na niebiesko.

Zgodnie z tradycją Panna Młoda powinna mieć w dniu ślubu: coś nowego, coś starego, coś pożyczonego oraz coś… niebieskiego, co podobno ma przynieść szczęśliwe życie Nowożeńcom. A może tak iść za ciosem i wybrać niebieski jako barwę przewodnią, żeby spotęgować ilość szczęścia? 🙂

Kolor błękitny jest zaliczany do zimnych barw, więc pozornie może wydawać się nieodpowiedni dla ceremonii ślubnej. Jest jednak zupełnie odwrotnie. Niebieski to czystość, wolność, harmonia i świeżość. Symbolizuje przywiązanie do tradycji czy przyjaźń. Może być jak błękitne niebo, lazurowe morze, eleganckie szafiry, charakterystyczne turkusy, intensywne chabry oraz stonowane granaty.

Niebieski to bardzo wdzięczna i oryginalna barwa. Może stworzyć wspaniałą oprawę dla całej uroczystości. Świetnie sprawdzi się na weselach marynistycznych, czy z żeglarskim motywem. Jednak pamiętajcie, kolor błękitny może przytłoczyć inne towarzyszące mu barwy, więc nie przesadzajcie z dodatkami w tym kolorze. Najlepiej zdecydować się na kilka odcieni, które będą się nawzajem uzupełniać. Wówczas oprawa uroczystości będzie spójna i pełna harmonii.

Sprawdź inne galerie i zainspiruj się

W kolorze miłości
czyli wesele w czerwieni.
Zielono mi
czyli wesele w zielonych barwach.